Laserowe usuwanie przebarwień

0
zabiegi-medycyny-estetycznej

Zabiegi laserowe w kosmetologii oraz medycynie estetycznej, są coraz powszechniejsze. Na trend ten ma przede wszystkim dostępność (która stale rośnie), coraz mniejsze ceny, skuteczność takich zabiegów oraz trwały efekt tych zabiegów. Najpowszechniejszymi zabiegami z użyciem lasera są, depilacja laserowa, laserowe usuwanie przebarwień oraz laserowe usuwanie blizn.

Czym jest laserowe usuwanie przebarwień ?

skorka-pomaranczowa

Laserowe usuwanie przebarwień polega na naświetlaniu promieniem lasera przebarwień skórnych. Przebarwienia skórne jest to punktowo nagromadzona melanina. Melanina jest barwnikiem, który wytwarzany jest pod wpływem słońca i jego zadaniem jest ochrona naszej skóry przed szkodliwym promieniowanie ultra fioletowym. Niestety melanina ma też skłonność do punktowego nagromadzana się, co nie wygląda specjalnie dobrze.

Laserowe usuwanie przebarwień polega na naświetleniu wiązka lasera miejsca, w którym takie nagromadzenie melaniny występuje. Melanina jako że dobrze pochłania promieniowanie lasera, gromadzi jego energię, przez co rozbijana jest na mniejsze cząstki, które mogą zostać wchłonięte przez nasz organizm. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, ale też nie należy do przyjemnych. Laserowe usuwanie przebarwień przeprowadza się często, z podaniem znieczulenia miejscowego. Skóra po zabiegu może być podrażniona i piekąca.

Trwałość laserowego usuwania przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień, niestety nie jest zabiegiem trwałym. Rozbite przez nas przebarwienia nie powrócą, ale mogą pojawić się nowe w skutek działania promieni słonecznych. Powinniśmy zatem uważać na naszą ekspozycję na słońce, aby do gabinetu medycyny estetycznej nie trafiać co roku. Jest to tym bardziej istotne, że w skutek zniszczenia warstwy ozonowej, mamy obecnie więcej promieniowania ultrafioletowego, które do nas dociera niż niegdyś.

Laserowe usuwanie przebarwień jest bardzo dobrą opcją, aby pozbyć się nieestetycznych plamek. Kiedyś jedyna metodą na pozbycie się ich było ich chirurgiczne wycięcie, co niestety wiązało się z pozostałościami po zabiegu w postaci blizn. Z tych powodów decydowały się na ten zabieg głównie osoby, którym było to rekomendowane ze względów zdrowotnych. Obecnie na szczęście możemy tego dokonać również wtedy gdy chcemy po prostu lepiej wyglądać.

http://proclinic.pl/oferta/przebarwienia/

Odpowiedz