Komu można wszczepić implanty stomatologiczne?

0

Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych (a one są tak naprawdę nieliczne) implanty stomatologiczne warto polecić każdemu, kto utracił ząb lub kilka zębów w dowolnych okolicznościach.

Faktem jest, że jeśli doszło do tego w wyniku poważnych zaniedbań higienicznych lekarz raczej na pewno nie zdecyduje się na polecenie pacjentowi implantów, ale w pozostałych przypadkach implanty są jak najbardziej wskazane i warto je wszczepiać, bo to najlepszy ze wszystkich dostępnych rodzajów protez.

Dostępność implantów

Implanty stomatologiczne są w tej chwili dostępne bez problemu w większości gabinetów dentystycznych. Każdy profesjonalny dentysta dba o to, by mieć je w swojej ofercie lub by mieć gdzie przekierować pacjenta zainteresowanego implantacją.

Rynek oferuje nam wiele rodzajów implantów i tak jak w przypadku innych uzupełnień warto wybierać implanty jak najlepsze.

Czyli jakie?

Renomowanej i znanej na świecie marki z odpowiednim stażem, wszczepiane w dobrze przygotowanym, renomowanym gabinecie np. implanty zębowe w klinikaimplantologii.pl.

dentysta protetykCeny implantów implantów stomatologicznych

Zakres cen jest dosyć szeroki. Na rynku dostępne są implanty stomatologiczne tanie i droższe. Implanty renomowanych marek, np. implanty 3i kosztują kilka tysięcy złotych.

Warto jednak wiedzieć, że uzupełniając braki nie musimy wcale odbudowywać ich w stosunku 1 na 1 (tj. jeden utracony ząb – jeden implant). Równie dobrze, w celu ograniczenia kosztów implantacji i protezowania na implantach, można zastosować mosty.

Czy ceny implantów stomatologicznych nie są za wysokie?

Jeśli porównamy je z cenami wybielania zębów lub jakichkolwiek innych zaawansowanych usług stomatologicznych, które wcale do najtańszych nie należą, cena implantów i implantacji relatywnie nie okaże się zbyt wysoka.

Warto rozważyć implantację, zwłaszcza, że jej efekty, w sprzyjających warunkach utrzymują się dożywotnio, a efekty popularnych zabiegów estetycznych, na które decyduje się sporo osób, są mniej trwałe, a cena w ich przypadku nie stanowi jakiegoś szczególnego problemu dla pacjentów.

Odpowiedz