Czym mogą być spowodowane problemy z pęcherzem moczowym?

0

Problemy z pęcherzem moczowym utożsamia się ze starszymi mężczyznami, lecz poza nimi, na podobne dolegliwości cierpią też kobiety, i to często młode.

Wiele dziewczyn w wieku około dwudziestu lat uskarża się na wieczne poczucie parcia na pęcherz oraz niemożność oddania moczu czy oddawanie go „nie do końca”. Jednocześnie pojawiają się infekcje pochwy, bóle i wzdęcia brzucha, podwyższona temperatura i ogólne osłabienie organizmu.

 

Przykre objawy

Przykre objawy problemów z pęcherzem moczowym utrudniają normalne funkcjonowanie. Trudno się na czymkolwiek skupić czy wyjść z domu, gdy wciąż odczuwa się parcie na pęcherz, nie mówiąc już o ogólnym osłabieniu organizmu. Dlatego też wszelkie infekcje intymne, zwłaszcza te związane z pęcherzem moczowym, należy jak najszybciej wyleczyć. Warto skorzystać z pomocy urologa i ginekologa. A także stosować sprawdzone, domowe sposoby. Trzeba tez uzbroić się w cierpliwość.

 

Długie leczenie

Trzeba się niestety nastawić na długie leczenie, gdyż problemy ze zdrowiem naszych sfer intymnych nie są łatwe do usunięcia. Leczenie tego typu dolegliwości opiera się w dużej mierze na kuracji farmakologicznej. Pacjentki zażywają leki doustne, dopochwowe i doodbytnicze. Leczenie może być wspomagane również ziołami czy też odpowiednim, moczopędnym pożywieniem i napojami – truskawkami, czereśniami, arbuzem, żurawiną, cytrusami, czerwoną i zieloną herbata, piwem.

Na infekcje sfery intymnej, zwłaszcza te związane z pęcherzem moczowym, doskonale działają też ciepłe okłady kładzione na brzuch, masaże. Nie jest jednak wskazane udawanie się na basen czy do gorących źródeł, aby leczyć tego typu problemy, ponieważ w takim miejscu łatwo złapać kolejną infekcję. Lepiej napuścić gorącej wody do własnej wanny i długo w niej poleżeć, a także zainwestować w aparat do jakuzzi, domową matę masująca i termofor. Te urządzenie skutecznie pomogą rozluźnić mięśnie brzucha, usunąć ból i pozbyć się nieprzyjemnej infekcji. Można też wybrać się na masaż do salonu lub też na zabieg akupunktury. Zabiegi te nie niosą bowiem ryzyka złapania kolejnej infekcji, jak to jest w przypadku pobytu na basenie.

Odpowiedz